Keçe Aktivite Kitabı | Bebek Evi (Quiet Book)

Uzun zamandır güzel bir keçe aktivite kitabı yapmak istiyordum. Çocuklar ‘Quiet Book’ denilen keçe aktivite kitapları ile çok severek oynuyorlar. Hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de becerilerini geliştirebiliyorlar.


Merhaba, beni İnstagram'da takip etmeyi unutmayın: @sadesakinblog
keçe aktivite kitabı

Ben de internetteki hazır şablonları kullanarak iki sayfalık bir keçe kitap oluşturdum. Kapağıyla birlikte toplam üç sayfa oldu.

Keçe etkinlik kitabı yapmak isteyenler için örnek olması adına sizlerle paylaşmak istedim. Kitabın videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Keçe Aktivite Kitabı Videosu

Keçe Aktivite Kitabı – Bebek Evi

Keçe Aktivite Kitabı Bölümleri

Bu yumuşak aktivite kitabı üç sayfadan oluşuyor.

Keçe Kitap ‘Kapak’ Kısmı

kece etkinlik kitabi

Kapakta açılıp kapanan bir kapı ve pencere bulunuyor. Küçük çocuklar kapak açıp kapatmayı sevdiğinden, bolca kapak yapmak istedim. Pencerenin içine bir kaç boncuk vs. gizleyerek daha eğlenceli hale getirdim.

keceden etkinlik kitabi

Kapakta körünen sarı araba aslında bu kitaba dahil değil, onu daha önce yapmıştım. Bebeğin ayaklarını katlayıp arabaya bindirebiliyoruz. Araba seven çocuklar için çok eğlenceli.

keceden aktivite kitabi

Keçe Kitap 1.Sayfa ‘Banyo ‘

İlk sayfa ‘banyo‘ bölümü. Klozet, tuvalet kağıdı, lavabo, havlu, banyo dolabı, küvet ve yine dolap içinde bornoz yerleştirdim.

aktivite kitabi keceden

Özellikle 18 ay – 3 yaş arası çocuklar için oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum. Mesela oğlum tuvalet alışkanlığı kazanmaya başladığı dönemde ben ona legolardan bir banyo yapmıştım.

Bir kaç gün sürekli onunla oynadı, oyuncakları tuvalete götürdü, ellerini yıkadı kuruladı. O zaman bu kitap olsaydı çok işimize yararmış, biraz geç kaldım 😀

keceden aktivite kitabi
keceden kitap

Keçe Kitap 3.Sayfa ‘Oda’

Keçeden aktivite kitabı ikinci sayfasında, keçe bebeğin odası bulunuyor. Yatak, pencere ve içinde kıyafetlerle birlikte bir gardrop yerleştirdim. Bir de minik sepetinde tatlı bir kedimiz var 🙂

bebek evi

Bebeğin battaniyesinin pofidik olmasını istediğim için kadife ip kullanarak şişle ördüm. Yumuşak keçeler de battaniye hissi verir tabi, ben biraz farklı malzemeler de kullanmak istedim.

quiet book

Gardrop ve kıyafetler çok uğraştırıyor ama oğlum tahmin ettiğimden daha çok ilgilendi. Bebeğin kıyafetlerini değiştirmek, dolabın kapağını açıp kapatmak, uykusu geldi diyip bebeği yatağına yatırmak çok keyif verdi.

Fakat bir daha yaparsam bebeğin boyutlarını bir kaç kat büyütüp yapmayı düşünüyorum. Benimki çok küçük oldu.

Evde Düşük Bütçe ile Keçe Aktivite Kitabı Yapın !

Siz de evde çocuklar için böyle bir kitap yapmak isterseniz Pinterestteki hazır şablonlardan faydalanabilirsiniz. Yapım aşaması biraz zahmetli olsa da emin olun verdiğiniz emeğe değer.

İnternetteki keçe kitap yapımı videolarından faydalanabilirsiniz. Ben hepsini elde diktim, sadece sayfaları kitaba yapıştırmak için sıcak silikon kullandım. Varsa eğer dikiş makinesi de kullanabilirsiniz.


Umuyorım ‘ Keçe Aktivite Kitabı ‘ başlıklı yazım sizin için faydalı olmuştur. Yazımı sosyal mecralarda paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlamanız beni çok mutlu eder.

Comments (2)

  1. Zehra Õz Eylül 18, 2021
    • Feyza Güler Eylül 20, 2021

Yorum yap

[hfe_template id='1141']